• 03537258121 / 03535264850-60
  • info@kbeco.ir

شركت مطالعات و پژوهش های اقتصاد دانش بنيان

پیشنهادهای بخش خصوصی در حوزه گمرک و بررسی راهکارهای تسهیل تجارت

شنبه 20 خرداد 1402 اخبار اقتصادی

مدیر کل دفتر بازرسی و مدیریت عملکرد گمرک ایران در نشستی با اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران ضمن استماع پیشنهادهای بخش خصوصی راهکارها را مورد بررسی قرار داد.

مدیر کل دفتر بازرسی و مدیریت عملکرد گمرک در نشستی مشترک با اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، ضمن استماع نظرات و پیشنهادهای بخش خصوصی و واحدهای تولیدی در حوزه‌ی تجارت خارجی مرتبط با گمرکات کشور، راهکارهای تسهیل تجارت و ارائه تسهیلات گمرکی به ذی نفعان را مورد بررسی و تبادل نظر قرار داد.

وی گفت: با توجه با سیاست‌های گمرک ایران در دوره جدید مدیریت و تأکیدات رئیس کل گمرک ایران، ارائه تسهیلات حداکثری و تسهیل گری در حوزه تجارت در دستور کار گمرک قرار دارد.

خدرویسی با اشاره به اینکه این نشست‌ها به صورت مستمر و با هدف تبادل نظر کارشناسی و تعامل و همکاری بیشتر بین گمرک با اتاق ایران برگزار می‌شود، اظهار کرد: گمرک با استفاده از تمام ظرفیت‌های قانونی، جهت رفع مشکلات و تنگناهای واحدهای تولیدی و تولید کنندگان اقدام می‌کند و در این جهت به صورت منظم و ماهیانه جلساتی را با تمامی خدمت گیرندگان بخش خصوصی برگزار می‌کند.

مدیر کل دفتر بازرسی و مدیریت عملکرد گمرک ایران با تاکید بر عزم جدی گمرک در ارائه خدمات مطلوب‌تر به خدمت گیرندگان و تسهیل و تسریع در امور تجارت تصریح کرد: مقرر شد نشست‌های مشابه نیز در استان‌های کشور با حضور فعال ناظرین و مدیران گمرکات استان با اعضای اتاق بازرگانی و ذی نفعان گمرکی برگزار شود تا از نزدیک مسائل گمرکی خدمت گیرندگان مورد بررسی و اقدام قرار گیرد و نتیجه اقدام نیز به ستاد گزارش شود.

نظر شما: